Corneille
Titel: La Vie verte (het groene leven).
Jaartal: 2003
Techniek: Litho
Editie: 64/200
Afmeting litho’s: 32,0 x 24,0 cm
Afmeting lijst: 53,5 x 43,5 cm
Gesigneerd: handgesigneerd
Het geheel is zwevend ingelijst in een nieuwe zwarte houten lijst, achter ontspiegeld glas in een zwart passe partout et witte bies. Breedte lijst: 2 cm, hoogte 1,5 cm. In uitstekende staat, kan zo aan de muur.
Omschrijving: Betreft één van de 2 litho’s die hoorde bij een luxe uitgevoerde uitgave van het Nederlandstalige oeuvre-boek Corneille door Pierre Restany. Uitgegeven door Édition Cercle d'Art en Uitgeverij Uniepers in 2003.
Corneille was een van de oprichters en een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Cobra beweging. Hij was een zeer productieve kunstenaar en heeft een enorme hoeveelheid schilderijen, beelden en grafiek gemaakt.
Corneille schilderde met een grote variëteit van motieven. Opvallend zijn verder de verschillende teken- en schilderwijzen. Hij werd sterk beïnvloed door het werk van Pablo Picasso, Paul Klee en de surrealisten. Hij ontwikkelde zijn eigen krachtige en kleurrijke stijl pas toen Cobra voorbij was.