Prachtig kleurrijke aquarel van de Finse kunstenaar Einari Junttila (1901-1975)
Gesign. l.o. en 62
Afm. 27 x 40cm
Einari Junttila werd in de jaren dertig beschouwd als een van de meest getalenteerde Finse aquarellisten, toen tentoonstellingen in Duitsland en Helsinki zijn carrière als kunstenaar begonnen. De internationaal befaamde kunstenaar had tentoonstellingen op uitnodiging in Finland en in het buitenland. In zijn kunst was Junttila vooral een recorder van het oude, originele Lapland, maar ook een fotograaf van latere tijden. Zijn werken laten de ongerepte natuur en de Lapland-mentaliteit op zijn best zien. Deze ‘lyrische realist’ haalde de onderwerpen van zijn schilderijen uit de aard van Kittilä: heuvels, bosvijvers, beken, moerassen en weilanden langs de rivier. Einari Junttila ondersteunde een gezin van negen personen met zijn penseel.
Wordt met zorg verpakt en verstuurd.