Goede Ingelijste Litho "Het vroedmeestereffect van Dr. Hillenius"
van Hannes Postma [1933-2020]
uit de serie "De tak die we zagen"
genummerd 1/75 , r.o. gesigneerd
AFMETINGEN = met lijst = 65 x 70 cm , litho = 50 x 65 cm
Met houten lijst , heeft zijn gebruikssporen !
============================================
Johannes Gerardus Maria (Hannes) Postma (Haarlem, 20 februari 1933 – Amsterdam, 5 november 2020) was een Nederlands schilder, tekenaar en graficus.
Postma werd opgeleid aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam, maar vormde zich als schilder grotendeels zelf.[1] Hij maakte onder meer schilderijen, etsen, litho's, wandschilderingen, houtskooltekeningen en sculpturen. Postma won diverse internationale prijzen, waaronder de 1e prijs op de internationale triënnale voor kleurgrafiek in Grenchen (1964), de Prix de la Critique in Parijs) 1965, de A. Schwarzprijs (1966) en de grote prijs op de biënnale in Krakau (1966).[2] Remco Campert gaf in 1984 de bundel Zeven vrijheden uit, met gedichten bij etsen van Postma.
Postma was van 1971 tot 1988 naast Klaas Gubbels en Kees Franse als docent verbonden aan de Rotterdamse Academie, tot zijn leerlingen behoorden Cees de Gast en Anton Vrede. Hij sloot zich aan bij de Liga Nieuw Beelden en De Groep Haarlem.
J.G.M. Postma overleed in 2020 op 87-jarige leeftijd
============================================================
ALLEEN AFHALEN MET LIJST ALLEEN AFHALEN MET LIJST
ALLEEN LITHO KAN WEL OPGESTUURD WORDEN IN KOKER a 7,95 euro nederland
Belgie = alleen aangetekend = 22 euro
ZIE OOK MIJN ANDERE 2 LITHO's van HANNES POSTMA