Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954)

Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!
Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!Henri Matisse - Originele kleurenlithografie ‘Nu Bleu XII’ (1954) kopen? Bied vanaf 95!
  • Henri Matisse (1869-1954)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Jaartal 1954
Techniek Litho
Stijl Modern
Onderwerp Naakt
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 35 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Authentieke kleurenlithografie van Henri Matisse: ‘Nu Bleu XII’. Gedrukt op velijnpapier in het atelier van Mourlot te Parijs onder supervisie van Matisse in 1954. Postuum verschenen in een speciale editie van het kunstmagazine Verve, nr. 35-36, 1958: ‘Matisse, les derniers oeuvres’. Formaat: 26,5 x 35,5 cm. Ingelijst: 30 x 40 cm. Niet gesigneerd. In zeer goede staat. Uniek, omdat het behoort tot de laatste reeks ‘Nu bleu’ die Matisse  maakte.

Historische opmerking:
Begin jaren 1950 was Matisse niet langer in staat te schilderen door hevige artritis. Hij focuste zich daarom onder meer op het ontwerpen van gouaches en knipsels. In 1953 vatte hij het plan op om verschillende ontwerpen uit te geven als litho’s. In 1954 werden deze litho’s gedrukt in het bekende atelier van Mourlot te Parijs. Matisse zag hoogstpersoonlijk toe op dit proces. De litho’s verschenen uiteindelijk pas postuum in 1958, in het kunstmagazine Verve.

Opmerking over de lijst: de lijst heeft geen glazen plaat, maar een plaat in kunststof (hard plastic).
De litho is zeer goed bewaard gebleven en verkeert in prima staat. Zie foto’s aub.
Binnen België € 8,50
Naar Nederland € 18,50
Naar Duitsland € 18,50