Gerard van Lerven - Plaggenhutten - Verkocht

Gerard van Lerven - Plaggenhutten kopen? Bied vanaf 85!

Gerard van Lerven - Plaggenhutten kopen? Bied vanaf 85!Gerard van Lerven - Plaggenhutten kopen? Bied vanaf 85!Gerard van Lerven - Plaggenhutten kopen? Bied vanaf 85!
  • Gerard van Lerven (1885-1966)
Type kunstwerk Schilderij
Periode 1900 t/m 1944
Onderwerp Historisch
Ingelijst Op Spieraam
Afmetingen 50.5 x 60.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Aangeboden een fraai historisch tafereel  geschilderd door Geerard Johan 'Gerard' van Lerven (Arnhem 1886 - 1966). Plaggenhutten - het onderkomen van veenarbeiders - waren er in verschillende soorten o.m. de zeer armoedige met plaggen bedekte en de 'luxe' zoals hier afgebeeld deze hadden versteende muren met ramen en daken van riet, dakleer of golfplaat.

Gerard van Lerven opleiding: Rijksschool voor Kunstnijverheid Amsterdam. Docent/directeur aan de Arnhemse Kunstacademie (1914-1951) Lid van ‘Arti et Amicitiae’ en ‘St. Lucas’ te Amsterdam.

Werk van Gerard van Lerven is herhaaldelijk tentoongesteld en bevindt zich in de Kunstcollectie Provincie Gelderland, het Rijksmuseum Amsterdam heeft één ets (landschap met molen) in de collectie, Rijksdienst Cultureel Erfgoed heeft twee schilderijen in de collectie.
Het doek verkeert in goede conditie, geen craquelé, wat licht verfverlies aan de randen (in een lijst is dit niet te zien).
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 35,00
Naar Duitsland € 35,00